Menu Toggler

DABISKĀS BALSS ATBRĪVOŠANA
Visiem, kuri vēlas brīvi justies, dziedāt un runāt!

30. janvāris – 10. aprīlis, 2018, Rīga
Dana Indāne

Dana Indāne

Dana Indāne ir brīvās balss improvizācijas māksliniece, dziedātāja un dabiskās balss atbrīvošanas meistarklašu vadītāja. Ieguvusi MA grādu laikmetīgajā balss improvizācijā Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijā, teātra mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā, studējusi performances dizainu Roskildes universitātē. Apguvusi alternatīvas pieejas darbā ar balsi un ķermeni pie ārvalstu pasniedzējiem (K.Berlin, A.Turnpu, I.Layzan u.c.), kā arī transpersonālās psiholoģijas studijās. Dana pasniedz laikmetīgo improvizāciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, balss atbrīvošanas kursu Transpersonālās izglītības institūtā, vadījusi kursus Latvijas Universitātē, Rīgas Biznesa un Izglītības augstskolā, regulāri vada meistarklases Latvijā un ārvalstīs.


Dabiskās balss atbrīvošana ir uz iekšējās brīvības atklāšanu vērsts process, kas atklāj balsi kā smalku mūsu iekšējās pasaules spoguli. Tas iekļauj sava ķermeņa un prāta sistēmas, sajūtu, domu, emociju un reakciju apzināšanu, elpošanas izpēti, balss daudzveidīgā skanējuma iepazīšanu un paplašināšanu ar tehniku, iztēles, kustību un meditācijas palīdzību. Savā darbā Dana apvieno vokālās profesionālās zināšanas, skatuves mākslas pamatprincipus un terapeitiskās prakses. Metodi veido viņas profesionālā, akadēmiskā un eksperimentālā personīgā pieredze, balstīta holistiskā pieejā balss izzināšanai.

 

Nodarbību ciklā dalībnieki iepazīst balss instrumenta uzbūvi un pārvaldi, balss psiholoģiskos un sociālos aspektus, apgūst balsi balstošas elpošanas tehnikas, daudzveidīgas iespējas balss radošajā izpausmē un saskarsmes mākslā, gūst praktiskas iemaņas intuitīvajā un laikmetīgajā balss improvizācijā, ekspresīvas un daudzkrāsainas runas veidošanā, iepazīst dažādas vokālās tehnikas, radošas ritma un ķermeņa spēles, pasaules tautu dziesmas, kā arī atklāj savu balsi kā bagātīgu resursu savas iekšējās pasaules līdzsvarošanā.

 

Ikviens ir aicināts kļūt par nodarbību cikla dalībnieku, lai, neatkarīgi no savas iepriekšējās pieredzes, varētu iepazīt vai turpināt attīstīt savu balsi, veltīt laiku sev un savai izaugsmei, uzņemt pozitīvas emocijas un iemācīties tehnikas, ko praktizēt ikdienā mājās, darbā un personīgajā dzīvē.


Nodarbību skaits 30.01 – 10.04.2018 (izņemot 20.02), 10 nodarbības, reizi nedēļā (otrdienās) pl. 18:30 – 21:00.
Nodarbību norises vieta: Dzirnavu iela 135 (ieeja no Satekles ielas), 4. stāvs, Teātra darbinieku savienība.
Pieteikšanās kursam līdz: 2018. gada 26. janvārim pa e-pastu: danajavoice@gmail.com
Kontaktinformācija: rakstiet vai zvaniet: 29765381 (Dana Indāne)
Maksa par nodarbību ciklu: 25 Eur (netiek atgriezta). Otrais maksājums - 130 Eur, jāveic pirms 2. nodarbības.
Kursa dalībniekiem tiks izsniegts TII pieaugušo interešu izglītības sertifikāts.
Rekvizīti maksājuma pārskaitījumam:

Biedrība „Transpersonālās izglītības institūts”; Reģ. Nr. 40008213880; Konts:LV84HABA0551037967021 Ja jums ir nepieciešams rēķins uz konkrētiem rekvizītiem, lūdzu, norādiet to pieteikumā.