Menu Toggler

Budisma Filozofijas un Psiholoģijas Pamati


Kristīne Ulberga

Helmūts Ancāns

1993. gadā ar maģistra grādu beidzis Latvijas Universitātes Fizikas un Matemātikas fakultāti. 1997. gadā Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē aizstāvēts maģistra grāds finanšu un kredīta specialitātē. 15 gadus strādājis finanšu sektorā kā ekonomists, vecākais speciālists, galvenais speciālists un pārvaldes vadītājs. Strādājis centrālās bankas valdē, bet sešus gadus līdz 2008. gadam pildījis valdes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, kā arī pārstāvējis Latviju vairākās Eiropas Savienības institūcijās. Vairāku publikāciju autors ekonomikas un finanšu sfērā. 2013.gadā ar izcilību pabeidzis budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu klātienes mācību programmu Itālijā. Programma veidota uz klasisko Tibetas klosteruniversitāšu mācību programmu bāzes un to pasniedz augsti kvalificēti tibetiešu skolotāji. Mācījis vairākus budisma filozofijas un psiholoģijas moduļus Budisma meditāciju centrā Ganden, Latvijā. Pēc studijām Itālijā un gadu ilga retrīta atgriezies finanšu sektorā kā personāla daļas vadītāja vietnieks un apzinātības prakses (mindfulness) skolotājs.


Seminārs paredzēts psihologiem, psihoterapeitiem, psiholoģijas studentiem, pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem, kā arī visiem interesentiem, kas vēlas sevi pilnveidot.

Seminārs iepazīstinās ar Budisma vēsturi, filozofijas un psiholoģijas pamatprincipiem, kā arī ar budismā izplatītākajām prāta vingrināšanas metodēm.

Programmā:
1. Budisma vēstures un filozofijas pamati: Šakjamuni Buda, 4 cēlās patiesības, cēloņu un seku likums, savstarpēji atkarīgās rašanās un pašnoteiktās neesamības doktrīna.
2. Budisma psiholoģijas pamatprincipi: Prāta daba, mentālie faktori, prāta kontrole, atbrīvošanās no traucējošām emocijām, 3 apziņas līmeņi.
3. Budisma tradīcijas un skolas: Teravada, Mahājāna, Vadžrajāna Skolas - (Ķīnā, Tibetā, Japānā).
4. Budisma prakse: Meditācijas, vizualizācijas, elpošanas vingrinājumi, mandalas, rituāli, mantru nozīme.


Nodarbību norises vieta: Dzirnavu 135, 4. stāvā, Rīgā, Teātra savienības telpās
Laiks: 21. un 22. novembrī: 10:00 - 19:20 (20 akad. st.)
Pieteikšanās - līdz 19.11.2015.: Sūtiet savs pieteikums uz e-pastu: tiizalktis@gmail.com, norādot vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju (e-pastu, tālruni).

Semināra dalībniekiem tiks izsniegti Tii profesionālās pilnveides sertifikāti.

Maksa par semināru:
Pilna maksa: 130,-eiro
LTPPA biedriem: 120,-eiro
Rekvizīti pārskaitījumam:
Biedrība „Transpersonālās izglītības institūts”; Reģ. Nr. 40008213880;
Konts:LV84HABA0551037967021
Ja Jums nepieciešama papildus informācja vai rēķins, rakstiet uz tiizalktis@gmail.com.